Main Page
Notice Board
Interleague Notice Board
History
League Tables
Results
HistoGraphs
The London Bridge
Perkins Cup
Steve James Cup
Hospital Cup
Pairs
Individuals
Team Results

 

Individuals Rounds

1 AND 2

TUESDAY OCTOBER 17th

WESTON AFC 1   HORNETS RFC   CHURCHILL CLUB
R SALVAGE (WHITE HART HUMBLES)  MC        34   P DEAN (UNIONIST A)  MC             42              45   SVENN (SOCIAL CLUB B)  MC               46           48
D BLACKHURST (UNIONIST A)                    N/S   M PIKE (UNIONIST A)                    52        43   C VENN (SOCIAL CLUB B)                     46      40
B HURRELL (REGENT SPORTS)                                 44   R DAY (GINGER MINGERS)             43              57   A BRAY (GINGER MINGERS)                  44          52
R WHITE (REGENT SPORTS)                                     42   L BRUEFORD (GINGER MINGERS)   45              58   M FLINT (GINGER MINGERS)                 43          45
M DAY (GINGER MINGERS)                               41   M AGER (WORLE CLUB)                 38   L DODD (CROWN INN)                           43      37
D BATCHELER (GINGER MINGERS)                             44   D SPEARING (WORLE CLUB)           44        42   D COLLINS (CROWN INN)                       36
S GRANDON (CROWN INN)                         N/S   C WILLIAMS (BLEADON RACERS)  N/S   T MACKENNA (BEER MASTERS)               38
S FRASER (CROWN INN)                            N/S   C BUTLER (BLEADON RACERS           44        43   C BOARD (BEER MASTERS)                  N/S
A COLLARD (BITTERMEN)                                         46   J VEALE (WHITE HART HUMBLES)  N/S        R TANCOCK (RASCALS)                          49      40
D HAIGH (BITTERMEN)                                             48   J MASON (WHITE HART HUMBLES)    43       44   G CROSS (RASCALS)                               40         55
T EARL (ADMIRALS)                                                  47   H GUDGE (SOCIAL CLUB B)            N/S   D HARVEY (HOMEFIELD RANGERS)       N/S
M SOUTHWOOD (ADMIRALS)                      N/S   C DANGERFIELD (SOCIAL CLUB B)     33   Phil HUCKER (HOMEFIELD RANGERS)   N/S 
C HUNT (RASCALS)                                   N/S   S WILSON (KLINKERBELLES)          N/S   C HARDING (KLINKERBELLES)              N/S
N WATKINS (RASCALS)                             N/S   M THOMPSON (KLINKERBELLES)         44         44**   A WARWICK (KLINKERBELLES)                47      38
A PRIDDLE (KLINKERBELLES)                     N/S   R JONES (WESTON LEGIONAIRES)       47         56   G POOLE (ANCHORS)                             47          49
S HAZELL (KLINKERBELLES)                             35   Nic BLAKE (YOUNG LIONS)                 34   S BALLARD (ANCHORS)                          38          42
  I GRIFFITHS (YOUNG LIONS)              46         47    
  ** WON WITH EXTRA HAND    
       
THE SHIP   WHITE HART  
P BLACKWELL (CROWN INN )  MC                34   P E HUCKER (HOMEFIELD RANGERS) MC31  
J BROOKS (CROWN INN)                                     52   M TEAGUE (HOMEFIELD RANGERS)        N/S  
S CHANNING (GINGER MINGERS)               N/S   D HOSKINS (ANCHORS)                         34  
R MACBETH (GINGER MINGERS)                          44   J PARKER (ANCHORS)                           42         50  
C PAYNE (BITTERMEN)                                  39   E FLINT (GINGER MINGERS)                   N/S  
D HOOPER (BITTERMEN)                           N/S   P HAWKINS (NOMADS)                           45   45  
N MIDDLE (NOMADS)                                 N/S   P MIDDLE (NOMADS)                              54    46  
Mike RICHARDS (REGENT SPORTS)            N/S   G DAVIS (BLEADON RACERS)                   47       46**  
D EDWARDS (WHIT HART HARRIERS)                    51   J NIPPER (BLEADON RACERS)                  50    45  
P BRAZIER (WHITE HART HARRIERS)              29   K STRATFORD (UPHILL STEAMERS)          45    38  
M BEWLEY (SOCIAL CLUB B)                                44   W GARDENER (BEER MASTERS)                43        48  
J GIDDINGS (SOCIAL CLUB B)                         29   A MILSOM (SURVIVORS)                           46        55  
C KING (KLINKERBELLES)                               33   P STEER (KLINKERBELLES)                       44        47  
N WILCOX (KLINKERBELLES)                      N/S    D STOCK (KLINKERBELLES)                       39  
L WHITE (BEER MASTERS)                          N/S   S PARTRIDGE (WORLE CLUB)                    45        54  
J LEWIS (BEER MASTERS)                                    40   D STIDDARD (W. ANCHORS AWAY)           N/S  
Nick BLAKE (YOUNG LIONS)                                41   J PARSLOW (W. ANCHORS AWAY)           N/S  
  ** WON AS P MIDDLE WAS NOT THERE  

 

                                                             HIGHEST INDIVIDUAL SCORE

                                                                LEON BRUEFORD  58

                                                                   

                                                                        INDIVIDUALS Rounds 3-4_

                                                                       NOVEMBER 28th

WESTON AFC 2

 

LAMB INN

 
P DEAN (UNIONIST A)  MC        46       38 S VENN (SOCIAL CLUB B)  MC 36
R McBETH (GINGER MINGERS)  37 A COLLARD (BITTERMEN) 41
I GRIFFITHS (YOUNG LIONS)     52          39* R JONES (WESTON LEGIONAIRES) 41   39
J BROOKS (CROWN INN)           43      39 L BRUEFORD (GINGER MINGERS) 32
R DAY (GINGER MINGERS)       43          51 M THOMPSON (KLINKERBELLES) 47          41*
M BEWLEY (SOCIAL CLUB B)     41 D EDWARDS (WHITE HART HARRIERS) 47          44
A BRAY (GINGER MINGERS)     47      39 J LEWIS (BEER MASTERS) 45          41*
G CROSS (RASCALS)              46          52 Nick BLAKE (YOUNG LIONS) 42    41
J PARKER (ANCHORS)              42 M FLINT (GINGER MINGERS) 41
G DAVIS (BLEADON RACERS)     38 G POOLE (ANCHORS) 35
A MILSOM (SURVIVORS)           38 R WHITE (REGENT SPORTS) 39
S BALLARD (ANCHORS)            54       37 W GARDENER (BEER MASTERS) 32
S PARTRIDGE (WORLE CLUB)         N/S P STEER (KLINKERBELLES) 44    32
B HURRELL (REGENT SPORTS)  39 D BATCHELOR (GINGER MINGERS) 41    34
D HAIGH (BITTERMEN)             49          41 T EARL (ADMIRALS) 50          42
       
 * WON ON EXTRA HAND      
       
       

                        

                                                    HIGHEST SCORE IN ROUND3-4

                                                          SIMON BALLARD 54

                                       FINALS  NIGHT SATURDAY JANUARY 20th.

                                                     SOCIAL CLUB

                                                           

       
IAN GRIFITHS (YOUNG LIONS) 38 DUNCAN EDWARDS (WHITE HART HARRIERS) 33
DAVE HAIGH (BITTERMEN 32 JAMIE LEWIS (BEER MASTERS)** 36
RAY DAY (GINGER MINGERS) 44 TONY EARL (ADMIRALS) 40
GARY CROSS (RASCALS) 32 MATT THOMPSON (KLINKERBELLES) 36
** WON ON EXTRA HAND

SEMI FINALS

   
TONY EARL 34 JAMIE LEWIS 39
IAN GRIFFITHS** 34 RAY DAY 31
** WON ON EXTRA HAND      
 

FINAL

   
IAN GRIFFITHS 44 JAMIE LEWIS 31

           HIGHEST SCORE IN THE INDIVIDUALS     

LEON BRUEFORD 58

 

 

 

This Website was designed and Created for The Weston-Super-Mare & District Skittle League by Daniel Clarke-Hall. You can contact him by clicking here.